Варіанти підбору палітри по таблиці

Варіанти підбору палітри по таблиці

Інші варіанти підбору палітри для інтер’єру та екстер’єру

 

Зазвичай, обрати палітру для свого житла доволі важко, адже вона має подобатися всім мешканцям і при цьому відповідати елементарним правилам поєднання кольорів, спрямованих на створення максимальної взаємної гармонії. Тому, якщо зорієнтуватися з колірними колами важко, радимо звернути увагу на перевірену дизайнерами таблицю вдалих комбінацій кольорів. Так ти зможеш підпорядкувати правила колористики і дизайну своїм бажанням.

 

Таблиця — Таблиця відповідностей і вдалих комбінацій кольорів для оформлення інтер’єру та екстер’єру

 

Основний колір Кольори гармонійного поєднання Не рекомендовані до комбінування кольори Психологія кольору в межах дизайну житла
Білий Гармонійно поєднується з усіма кольорами Викликає відчуття холодної стриманості, Йому віддають перевагу люди, схильні до перфекціонізму, педантичності та охайності.
Бежевий Блакитний, коричневий, червоний, рожевий, білий Чорний, сірий Викликає відчуття спокою, допомагає розслабитися, відпочити. Дозволяє освіжити палітру, насичити її легким світлом і теплом.
Сірий Блакитний, рожевий, коричневий, жовтий, чорний, синій, білий Зелений, помаранчевий У монохромному варіанті може навіювати смуток та викликати депресію. Однак у поєднанні з яскравими кольорами дозволяє досягти гармонії та строгої вишуканості.
Рожевий Коричневий, сірий, бордовий, білий Жовтий, помаранчевий, чорний Навіює романтичну, «зефірну» атмосферу, але у поєднанні із більш сміливими кольорами може голосно і яскраво заграти, привертаючи до себе увагу та інтригуючи цікавою палітрою. У той же час може викликати відчуття надмірності та спричиняти роздратування.
Червоний Рожевий, жовтий, білий, зелений, синій, сірий, чорний Фіолетовий, коричневий, помаранчевий Дуже неоднозначний колір, який краще використовувати у поєднанні з більш спокійними кольорами, аби не перенапружувати зір та мозок суцільним яскравим полотном.
Коричневий Жовтий, сірий, бежевий, рожевий, білий Червоний, фіолетовий, бордовий Не рекомендований до застосування в якості основного кольору, адже при тривалому впливі на зорову систему часто викликає депресивні думки.
Помаранчевий Синій, блакитний, фіолетовий, білий, чорний Сірий, червоний, коричневий, рожевий Символізує активність, стимулює творчу діяльність. Надає палітрі позитивного відтінку, налаштовує на відкритість, дружелюбність та оптимізм.
Жовтий Синій, червоний, фіолетовий, коричневий, сірий, чорний Блакитний, бордовий, рожевий Яскравий, насичений енергією колір, що найбільш гармонійно поєднується з теплими або нейтральними кольорами. Візуально розширює простір, викликає відчуття жвавості, оптимізму, здатен покращувати настрій при тривалому впливі.
Зелений Жовтий, помаранчевий, червоний, білий, чорний Сірий, фіолетовий, синій Колір природи, що водночас може символізувати спокій і сміливий виклик, неквапливість і швидкість. Неабияку роль у цьому відіграють відтінок і колірні комбінації. У цілому ж викликає у мешканців відчуття гармонії, довіри, стабільності.
Блакитний Червоний, помаранчевий, синій, фіолетовий, білий Бордовий, сірий Є доволі холодним кольором, що водночас може налаштовувати на об’єктивність, логічність і послідовність. Здатен провокувати конфліктні ситуації при тривалому впливі
Синій Жовтий, червоний, сірий, білий Зелений, коричневий, чорний Переважно спокійний колір, що підштовхує до роздумів — синій символізує спокій, мудрість. Власне світлі відтінки дозволять візуально розширити простір. Глибокий відтінок при цьому знижує апетит, може навіювати печаль
Фіолетовий Білий, помаранчевий, жовтий Зелений Вважається найбільш неоднозначним і загадковим кольором. Обирається зазвичай людьми із філософським складом розуму, адже спонукає до роздумів і споглядання. Однак не рекомендований в якості домінуючого кольору, адже темні відтінки здатні швидко втомлювати й напружувати
Чорний Червоний білий, сірий, жовтий, зелений Синій, бежевий, фіолетовий, рожевий Не рекомендується в якості основного кольору, адже здатен викликати відчуття спустошеності та відчуження. Водночас може знімати втому, але якщо виступає в ролі акцентуючого кольору

При цьому ти можеш обрати пастельні тони, максимально насичені чи взагалі поєднати їх — це залежить лише від твого бачення результату!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com