СТИЛЬ ЕКЛЕКТИКА

СТИЛЬ ЕКЛЕКТИКА

Еклектика — XIX століття. 1830-90-х рр. Стиль протиставив строгості і одноманітності Класицизму, свободу вибору стилів, поєднавши ці напрями в стилі Еклектика.

Філософія романтизму, відмова від стереотипів, підсумком послужило основою для створення стилю інтер’єру та архітектури, який ми знаємо як Еклектика. Модним стало все, що було комфортним і красивим в інтер’єрах минулих стилів. Стиль Еклектика звинувачували у несмаку і в надмірній перевантаженісті декором. Однак стиль мав свої відмінні риси : пластичні форми, велика кількість текстилю, м’якість і зручність меблів, безліч декоративних елементів.

Змішання кількох стилів ( наприклад рококо, ренесансу, ампіру ) іноді і в одному виробі надавало неповторності в стилі Еклектика. Еклектика в інтер’єрі кімнати – це поєднання двох-трьох різних стилів, об’єднаних кольором, текстурою, архітектурним рішенням.

В якійсь мірі еклектика завжди існувала як неминучий наслідок діалогу різних культур. Всьому виною романтизм, з його філософією «вільного переміщення в історичному часі» і відмовою від строгих канонів у мистецтві. Модним і актуальним стало все, що було комфортним і красивим в інтер’єрах минулих стилів. Багато критики мистецтва звинувачували Еклектику в надмірної перевантаженості і поганому смаку, відсутності індивідуальності. І все ж, у неї були свої власні відмінні риси: пластичні форми, велика кількість текстилю, м’якість і зручність меблів, безліч декоративних елементів, якими могли бути речі з різних кінців світу, що нагадують про культуру Сходу, Середземноморських країн і т. д. Головна риса еклектики – зручність і комфорт, поєднання сучасної стилістики з історією минулого. У вашій квартирі може стояти м’які меблі, а поруч з нею – старовинний комод. В еклектиці вкрай важливі дрібні деталі, які і об’єднують різні речі в інтер’єрі. Наприклад, якщо ви хочете виділити стіни якимись кольоровими тканинами, то вам слід залишити білі ділянки, щоб підкреслити цей елемент декору. Багато предметів в будинку це частина життя господарів, тому необов’язково викидати старі речі з нового дизайну. Якщо ви любите подорожувати і привозите постійно сувеніри з різних країн (китайський посуд, грецькі килими), то їх теж можна органічно вписати в інтер’єр. Ці сувеніри надають своєрідний декоративний характер всій обстановці. У будинку можуть співіснувати твори найрізноманітнішого живопису, від полотен стародавніх майстрів до подарунків друзів і навіть власних «творів живопису», створених руками господарів або їхніх дітей. В обстановці, де змішані стилістично різні предмети, дуже важливо акцентувати увагу на деталях, тому що саме деталі об’єднують такі різні за характером предмети. Змішання інтер’єрів добре простежується в еклектичному стилі Марокко.Тут присутні берберські, французькі і іспано-мавританські мотиви, помітний вплив давніх грецької і римської культур, і африканська культура привнесла свої елементи. У будинках Марокко поєднуються мавританські орнаменти з європейської меблями.

Меблі в стилі Еклектика являють собою динамічні форми (примхливо вигнуті і закручені елементи), прикрашені різьбленням по дереву (вигнуті і закручені орнаменти). Спинки стільців і крісел мали химерні форми, а підлокітники завершувалися спіральними завитками. Вся меблі створюють відчуття декоративності.

Стиль Еклектика і сьогодні приваблює своєю нестандартністю і оригінальністю.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com