Марокканський стиль в інтер’єрі

Марокканський стиль в інтер’єрі

Марокканський стиль припускає несподівану різноманітність дизайну: від наївного до витонченого. Використання цього стилю однаково буде доречно в розкішному особняку і простому житлі. Основною вимогою при створенні інтер’єру в даному стилі повинні бути імпровізація і сміливе використання можливостей матеріалу.

Колористика даного стилю – це поєднання теплих тонів охри, теракоти, пісочного, білого з контрастами, кобальтово-синого, ультрамариновиго і смарагдово-зеленого. Як акцент – червоний, фіолетовий. Основна ідея створити вібруючу гру кольору.

Це гармонійне зіткнення живих відтінків – діє збудливо, задає інтер’єру характерну імпульсивність.

Як правило, це теплий колір стін, можливе використання традиційної марокканської штукатурки “ТАДЕЛАКТ”. Завдяки їй, стіни виходять схожими на мармур. Таделакт – це глянсова мінеральна штукатурка для стійких до впливу води поверхонь, для внутрішньої обробки за традиційною марокканською технологією з суміші піску, негашеного вапна і земляних пігментів.

Бербери в Марокко працюють дуже простими, але, тим не менш, ефективними інструментами. Найважливішим із них є камінь, і чим довше він використовується, тим більш гладким і цінним це покриття стає. У нашому випадку можливе застосування венеціанської штукатурки (stucco veneziano).

Декораторський прийом – пофарбовані поверхні стін в контрасті з різьбленим фризом на верхній частині стіни або з декоративною різьбленою вставкою дуже актуальне в даному стилі.

Причому тонове і колірне рішення може бути як споріднене, так і контрастне.

Наприклад – білі стіни і білий фриз, або сині стіни і білий декоративний фриз. Марокканці активно використовують в нижній частині стіни дрібну глазуровану плитку “ZELLIJE” (“ЗЕЛІДЖ”). Різнобарвна плитка має розмір не більше 3х3 см., і покладена в геометричні мозаїки з самими незвичайними і складними візерунками.

Історично цій плиткою облицьовували – каміни, фонтани, басейни, підлоги, сходи і навіть стільниці. У Марокко можна зустріти безліч храмів, де в інтер’єрах активно використовується дана техніка. У сучасному інтер’єрі – можна “розбавити” дрібну плитку з плиткою більш великого формату.

Стеля може бути оформлений декількома способами в залежності від призначення приміщення, наприклад: евкаліптові, олеандрові гілки або прути (як можна тонше), укладають поперек балок. Після дерево покривають вапном, щоб створити відчуття простору і захистити дерево від грибка і паразитів. Різьблена стеля з кедра, розписана вручну (можна використовувати аналоги з гіпсу).

Це дуже трудомістка техніка і відповідно дорога, але вона цього варто.

Інтер’єр з такою стелею або фризом на стіні справляє незабутнє враження. Дане рішення виглядає прекрасно – при високих стелях. Стеля можна обшити деревом і пофарбувати, буде доречно використання орнаменту.

Ще однією функціональною особливістю марокканського інтер’єру – є наявність численних ніш, які замінюють звичні полиці і шафи. І звичайно стрілчасті арки, для яких необхідна велика висота приміщень.

На підлогах, марокканці використовують, все ту ж техніку “ZELLIJE” (“ЗЕЛІДЖ”), що й на стінах.

Також актуальні в даному стилі – теракотова плитка і кам’яні підлоги, застосування їх викликано кліматичну необхідність. При нашому кліматі можна замінити плитку – лінолеумом. Але якщо є велике бажання облицювати підлогу керамічною плиткою в житлових приміщеннях – рекомендую використовувати “теплі підлоги”.

Особливою темою в марокканському інтер’єрі – є ARTISANAT (з французької – ремісничі вироби).

Причому, вироби можуть бути різної якості і для різних станів, як для простих людей, так і для принців і королів. Великою популярністю користується різьблені меблі, меблі – розписана вручну. Інкрустовані перламутром, деревом, кісткою верблюда або мельхиором різьблені скрині і рами для дзеркал.

Ліхтарі з карбування з кольоровими скельцями; світильники зі шкіри верблюда на металевому каркасі. Килими – виконані в найрізноманітніших техніках ткацтва; кераміка; пуфи зі шкіри та багато іншого. Текстиль одна з основних складових марокканського стилю.

Багате нашарування тканин, вишитих подушок і килимів повинні створювати атмосферу спокою і гармонії.

І звичайно, для пікантності (якщо дозволяє архітектура будівлі, приміщення) додати в інтер’єр фонтан і віконні віконниці з темного різьбленого дерева або ковані решітки. Марокканська культура багатолика. Традиції дбайливо зберігаються і передаються з покоління в покоління.

До цих пір справжні майстри своєї справи: будь то виробник світильників або скринь, майстер різьби по дереву або кушнір, – всі вони працюють вручну, вкладаючи у виробництво частку своєї душі.

Тому інтер’єри, наповнені предметами декору, виконаними марокканськими ремісниками, мають особливу – цілющу ауру, яка необхідна для відновлення моральних і фізичних сил сучасної людини.

 Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com