Маньєризм в інтер’єрі

Маньєризм в інтер’єрі

Зародження стилю маньєризм відбулося в Італії в середині 16 століття. Популярність на цей стилістичний напрям була непорушна чверть століття. У той час це вважалося найбільшим досягненням епохи Відродження.

Особливості стилю

Важливо усвідомлювати, що саме поняття “маньєризм” – це не що інше, як наслідування. В інтер’єрі це обумовлено професійним копіюванням справжніх предметів, тобто іншими словами створенням якісних підробок. Причому це стосується не тільки меблів, а й різних декоративних аксесуарів.

При цьому в даних інтер’єрах, як правило, відсутня міра в плані перевантаженості приміщення різними дрібничками і предметами побуту. Тут ви не побачите продуманих планувань і виразних форм. Величезна кількість ліпнини, статуй, барельєфів, можуть здатися чимось недоречним і химерним. Однак у цьому весь сенс маньєризму – наслідування вже існуючих деталей, але у власній інтерпретації.

Передпокій в стилі маньєризму

Передпокій – це перша кімната на шляху в житлове приміщення, тому при вході в квартиру необхідно подбати про створення святкового настрою. Цього можна домогтися за допомогою художнього розпису на стінах, фресок, різних орнаментів. Причому важливо, щоб зображення були точними репродукціями відомих картин і відповідали оригіналу.

Вітальня з елементами маньєризму

Зазвичай, в межах одного приміщення всі кімнати повинні витримуватися в одному стилістичному напрямку. Тому, як і в передпокої, серце будинку може продовжити тематичний напрямок оформлення стін. Тут доречні будуть алегоричні зображення або фантастична символіка, яка буде чудово виглядати на фоні предметів, що імітують дорогі золоті або бронзові декоративні вироби, прикрашені інкрустацією: кубки, канделябри, підсвічники, масивні люстри і бра.

Маньєризм в оформленні спальні

Декоративною прикрасою спальні з ефектом ілюзорного обману будуть помилкові портьєри, які створять видимість додаткового виходу з кімнати, і тим самим візуально подовжать приміщення. В якості спального ложе можна використовувати звичайне старе ліжко, перетянутого новою, на вигляд дорогою, оббивкою.

Отже, стиль Маньеризм в дизайні інтер’єру будинку або квартири – це відчуття величі, шику і розкоші.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com